Jdi na obsah Jdi na menu
 


Proč právě tento kopeček písku

Důvodů je příliš mnoho na tak malou hromádku. Od bájí a pověstí přes historickou neznámou k poznané minulosti a relaxační současnosti.

Jsou místa, kde se cítíme stísněně. A jsou místa, kde se cítíme nevysvětlitelně dobře. Syndrom velkých budov zasahuje stále více lidí i u nás.

 

CO vlastně můžeme vidět dnes

Lokalita zasahuje do rozličných biotopů od společenství severních strání po jižní svahy, celodenně osluněné.Od možnosti sledovat nádherné východy slunce až po zapadající paprsky  nad vzdáleným pohořím.

 

 

Proč není území již dávno chráněno

To není zcela jasné. Již v učebnicích Vlastivědy z 60tých let bylo oceněno, jako významná oáza teplomilné květeny. Bohužel v posledních letech stále více poškozované dálkovými vlivy i místní zapomnětlivostí a možná pohodlností.

 

Jaká je dostupnost z civilizace

Přímo pohádková i pro méně zdatné a handicapované. Již nyní s fantastickým výhledem na středohoří – Raná, Oblík, Hladový vrch. Milešovka, Lovoš , Říp, až po Malý a Velký Bezděz a Ještěd v dáli a Mělník nad Vltavou a Labem. Vidět to vše z jediného místa je ojedinělé, zejména z tak malé nadmořské výšky(224). Již z malého nadhledu by se panorama zvětšilo až neuvěřitelně. A co teprve s kamerou

 

Jak by situaci vyřešila stavba bezbariérové vyhlídkové věže

Úplně. Soustředěním do jediného místa na rozcestí červené Dvořákovy a zelené stezky by získalo i celé okolí na prestiži i znovuobjevení zapomenutých znalostí i zážitků.

 

Co brání realizaci

Nic. Jen spolupráce nadšenců a zkušených .

Zelenou pro vaše kroky

 

 

Více naše ostrožna – foto

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

magnolie kvete najaře

(jirka, 28. 8. 2015 15:45)

https://www.stream.cz/uservideo-671229/674019-svlekly-se-v-parku-aby-zachranily-stromydevastace je možná kdykoli a kdekoli v zájmu revitalizace a inovace