Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okraj tektonických zlomů a významných kultur , knovízké, unětické ale i mínojské. Centrum obchodu s cínem, jantarem, pazourky, ale významné pravděpodobně i z hlediska astronomie, pozorování hvězd a slunce je zde velmi výhodné. Pozorování migrací zvěře z plání u Peruce /významné místo dějin-studánka a dub Oldřicha a Boženy/ přes vltavské brody do nížiny polabské je velmi pravděpodobné.

 Zajímavá je báje, prý staroslovanská, o holoubkovi, který vynášel zrnka písku ze dna moře až vytvořil ostrůvek---horu, na jejímž vrcholu snesla holubice /možná to byly zdejší hrdličky/do hnízda vejce, z něhož vznikl veškerý život

Podpořte vzdělávání a poznávání svého okolí i minulosti. Každého milovníka přírody dojme dnešní celosvětová krize. Přístup lidí k přírodě by se měl změnit, což většina chápe. Zachování neopakovatelného rázu krajiny a teplomilného rostlinstva velmi cenného zvláště v již poškozené oblasti je nezbytné.

 KDE se cítíme dobře

Nerozhoduje velikost prostoru, ve kterém žijeme, ale jeho kvalita, pestrost a mnohdy neviditelné působení.Naštěstí již mnoho těchto tajemných faktorů je dnes měřitelných a uznávaných jako důležitá složka života.Jedna tato složka, nepostradatelná pro vše živé je vzájemný poměr kladných a záporných iontů kyslíku - tzv.unipolarita.Podle měření provedených v srpnu 2005 je tento poměr v Praze hrubě narušen a životním funkcím nebezpečný.Nedostatek záporných iontů způsobuje nervozitu, bolesti, změny tlaku, alergie, deprese, VÝPADKY paměti,zraku, libida, způsobuje a urychluje stárnutí tkání. Hygienické normy na pracovištích- 500-i/cm3.Václavské nám. – naměřeno- 90-i/cm3.Ve společných kancelářích s klimatizací dokonce jen 5-i/cm3. V takových podmínkách by se člověk neměl zdržovat zejména dlouhodobě a opakovaně.Řešení je ale dnes již možné umělým vitalizováním místností. Naproti tomu volná příroda nabízí dokonalé a levné řešení. V Šáreckém údolí, ve Stromovce u řeky byly hodnoty mnohem příznivější. Prospěšné záporně nabité ionty se projevují příjemnými pocity při východu slunce, v lesích, horách,při proudění vzduchu mezi rostlinami, zkrátka tam, kde se cítíme nevysvětlitelně dobře.Taková místa je třeba objevovat,chránit a nedovolit žádnému necitlivému ignorantovi,aby tyto poslední oazy jakýmkoli způsobem nenávratně zničil.Člověk prý denně vdechne35000 litrů vzduchu.Jeho jakost nás může léčit nebo zahubit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poslední studánka

(jirka, 28. 10. 2012 12:57)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10319079999-zazracne-studanky/212562215700001-po-cestach-poustevnika/

místa, nevysvětlitelně dobře

(jirka, 14. 4. 2006 12:04)

jedno takové místo znám.Je překvapivě blízko civilizace.Stačí totiž vystoupit z vlaku a jít po červené Dvořákově stezce.Již po krátkém výstupu se vám otevřou krásné výhledy na dolní povltaví i České středohoří.Energie toho místa je patrná pro každého, kdo si nalezne chvilku ve svém náročném dni. Zelenou pro vaše kroky.