Jdi na obsah Jdi na menu
 


nové podněty

satan pomalu postupuje, vyrván přírodě další kus ve prospěch uniformity a jednobarevnosti

zničeny byly:           rozmanitost v květu ,olistění,plodech, textuře a tvaru .Listová plocha-kyslík,odhlučnění,hnízdění,potrava,    okrasná jarní a podzimní pestrost...

mahonie,netvařec,svídy,pámelníky,ruj,škumpa,lípy,jeřabiny,vrby,zlaté deště,lísky.dřišťály,dříny,kaliny,sněženky,břízy,staré ovocné stromy,jalovce,ořezány byly borovice,lilie,růže,brslen evropský,břečťan,

z plevelných kvetoucích jsou to akáty jasany plamének,chmel,kustovnice,

 

 

 

 

 

 

o Štěpánovi

Staroměstský orloj odbíjí devátou hodinu a nejpotupnější událost v české historii je bezmála minulostí. Vždyť už zbývá setnout pouze měšťany Václava Maštěřovského z Jizbice (do poslední chvíle žadonícího o milost), Jindřicha Kozla z Peclinovic, Ondřeje Kocoura z Votína, Jiřího Řečického, Michala Wittmana a Šimona Vokáče z Chýše.

Přesně pět hodin po skončení poprav, tedy o půl třetí odpoledne 21. června 1621, dochází k trpké tečce za oním národním neštěstím. Kat Jan Mydlář, obtěžkán dvěma putnami vynáší 12 hlav těch největších provinilců na Staroměstskou mosteckou věž. Zde je pak, jednu po druhé, nabodne na dlouhé železné pruty tak, aby byly všechny zdola dobře viditelné. Výstražně se šklebící. Ptactvem ohlodávané. Ponížené…

Doba je v měsících po staroměstských popravách zlá. Pražané musí den co den snášet šikanu císařských hlídek, den co den žít s pocitem, že tam na Staroměstské mostecké věži, trčí prázdné tváře hrdinů – bojovníků za českou věc. Jak však léta běží, město otupí. A již se pranic nezajímá o pohnutý osud oněch 12 bělostných lebek.

 

 

 

 

 

okrašlovací spolek

 

 

dopis

http://www.noveouholice.cz/

 

všeználkovi

Díky za ten postřeh. Voda je základem života .Tečka.

To ví každý. Dnes může být všeználek téměř každý. Chytrých jedinců je spousta, mnoho si dokáže zařídit měsíční příjem dvěstěpadesát tisíc. Ale voda je nutná pro všechny a řešení je jinde. Dnes není problém REVITALIZOVAT veřejnou zeleň, stačí jen pár litrů benzínu a pár korun k tomu. Hromady odstraněné vegetace tak konečně prosvětlí naše okolí. Co to vlastně je všeználku? Všichni víme že zeleň pohlcuje prach, hluk, vytváří kyslík pro ostatní živočichy, kvetoucí flora navíc vytváří šťávy pro hmyz a tím zaručuje větší rozmanitost.  A také je to krásné, když na jaře začne rašit odporné chroští a změní se v oázu nového života. Z geniální myšlenky je možné odstranit všechna slova. Benzin naopak spalováním ničí kyslík. Další kyslík je třeba při ostatním spalování (všeználek-proto se tomu říká spalovací motory). Chroští vzniklo z půdy, minerálů a VODY. A jsme na začátku. Současný narušený vodní system na celém světě je podle internetu způsoben špatnou péčí o přírodu a nedostatkem finančních prostředků. Půda se vyčerpává, odstraňuje,likviduje, devastuje a ještě je z toho pro ty jedince zisk. Celkový výsledek je ovšem zcela jiný. Záplavy v Anglii ukazují na stejné problémy. Požáry v Austrálii, devastace v Amazonii, Antarktidě, mráz na Floridě a Kalifornii, sněhové kalamity v Americe i Africe a také v jižní Evropě. Všechno začne máchnutím křídla MOTÝLA  než úplně vyhyne....viď,že je to tak. A ví to přece téměř každý.

      V.D.Hromada a David Hromádka         hezký den

 

Mnoho lidí také zajímá jest-li bude zdevastována poslední oazka brouků a skřivánků v prostoru Na Horách. Některé jen proto, aby se dozvěděli, jest-li vyhrají motýlkáři nebo nezastavitelní miliardáři v džípech a co z toho bude mít okolní obyvatelstvo

 

 

s pozdravem zmar ne

 

kamínky

  
Každý kámen musíte očistit od vlivu a energií ostatních lidí. Jakmile si jej přinesete domů, vložte jej do misky s vodou a solí a nechte jej přes noc, aby se očistil od všeho negativního. Alespoň jednou týdně pak kámen očišťujte pod studenou tekoucí vodou, a to po dobu pěti minut, abyste z něj smyli vše škodlivé, co se na něj uchytilo. Kamínek pak musí mít přístup k dennímu světlu a máte-li jich více, nikdy je neskladujte pohromadě, ale umožněte jim, aby měly dostatek prostoru kolem sebe a mohly dýchat. Jakmile kameny popraskají či zmléční, vydaly už ze sebe vše, co mohly, a je potřeba je vyměnit za nové. Každému kamínku, který už dosloužil, poděkujte a umístěte jej třeba do květináče.

Vyberte si ten správný

BERAN
Akvamarín, Ametyst, Avanturín, Citrín, Diamant, Granát, Heliotrop, Jadeit, Jaspis, Karneol, Kunzit, Rubín, Topaz.
BÝK
Akvamarín, Azurit, Lapis Lazuli, Kyanit, Malachit, Rodonit, Růženín, Safír, Selenit, Smaragd, Tygří oko, Turmalín.
BLÍŽENCI
Achát, Avanturín, Citrín, Kalcit, Obsidián, zelený Turmalín, Safír, Serpentin, Sagenit, Topaz, Tygří oko.
RAK
Achát mechový, Achát stromečkový, Beryl, Chalcedon, Jantar, Kalcit, Karneol, Měsíční kámen, Opál, perla, Rodonit, Rubín, Safír, Smaragd, růžový Turmalín.
LEV
Beryl zlatý, Citrín, Granát, Jantar, Karneol, červený Obsidián, Onyx, Rubín, zlatý Topaz, růžový a zelený Turmalín, Tyrkys.
PANNA
Mechový achát, Avanturín, Amazonit, Beryl, Citrín, Granát, Jantar, Karneol, Měsíční kámen, Olivín, Opál, modrý Safír.
VÁHY
Akvamarín, Avanturín, Lepidolit, Měsíční kámen, Nefrit, Obsidián mahagonový, Olivín, Opál, Safír, Sluneční kámen, Tyrkys.
ŠTÍR
Akvamarín, Čaroit, Granát, Křišťál s Turmalínem, růžový i zelený Kunzit, Malachit, Měsíční kámen, Obsidián, Rubín, Topaz.
STŘELEC
Achát modrý, Ametyst, Azurit, Chalcedon, Čaroit, Granát, Labradorit, Lapis Lazuli, Malachit, Obsidián, Rubín, Sodalit, Topaz, Turmalín, Tyrkys, Záhněda.
KOZOROH
Aragonit, Azurit, Fluorit, Gagát, Granát, Hematit, Jantar, Karneol, Křišťál, Labradorit, Malachit, Olivín, Onyx, Rubín, Tyrkys, Záhněda.
VODNÁŘ
Akvamarín, Ametyst, Fluorit, granát, Jantar, Labradorit, Měsíční kámen, Obsidián.
RYBY
Achát krajkový, Akvamarín, Ametyst, Beryl, Fluorit, Kalcit, Labradorit, Měsíční kámen, Nefrit, Sluneční kámen, Tyrkys.

Každý z těchto kamenů je pak zaměřen na podporu různých energií, aktivit či charakterů. Potřebujete-li podpořit jen určitou vlastnost, která vám chybí, získat energii, podpořit váš růst či potřebujete vyléčit vaše neduhy, prostudujte si jednotlivé vlastnosti daných kamenů a vyberte si ten nejlepší pro vás. Při výběru se můžete spolehnout také na vaši intuici a energii, která z kamene vyzařuje.

 

 

 

 

Nemám páru jak to nafilmoval ale je to úžasné!

https://www.youtube.com/v/XBEyCr5AoIs

a pak že není možné vzdorovat jestřábům

 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10292341435-o-syslech-a-lidech/

o syslech,kteří Na Horách nad vsí měli ráj

 

http://www.nova-ves.cz/virtualni_prohlidka/

 

 

Náhledy fotografií ze složky Podřipsko

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nové ouholice

(jiřík, 21. 1. 2016 16:16)

http://www.nova-ves.cz/virtualni_prohlidka/
možno vidět Mělník i Kaučuk

pište snadno

(jirka, 4. 12. 2013 13:52)

http://www.noveouholice.cz/kontakt/