Jdi na obsah Jdi na menu
 


_Čechy-domov, _Dolní Povltaví- okolí řeky před ústím do Labe, _Říp – bájná hora,_ Keltové, Slované - dávní obyvatelé naší krajiny, _tradice – souhrn zachovalých zvyků, _pravěké nálezy – zbytky po kultuře únětické a dalších z konce doby bronzové, _menhir – zpravidla zbytek významného kamene,_uctívání přírody – zejména ptáků, stromů, vodních toků, hor a kopců, ale také bažin a jeskyň,_ Kounovské kameny – sledované a zkoumané zbytky na vysokém ostrohu, _Bakovský potok – poslední přítok Vltavy, _ Houska – brána do pekel, _Kokořínsko, Bezděz – cíl Máchy,_ naučné stezky – zastavení u zajímavostí,_ Dvořákova cesta – červená pro turisty je něco jiného než červená pro auta, _Okoř ,Budeč, Trojský zámek, Levý Hradec, Veltruský zámek, Chvatěruby, Mělník, Roudnice , Libochovice, Budyně vodní pevnost, Hazmburk, Mšené Lázně a Mšeno bludiště, Zlonice – muzeum železnice a další připomínka Ant.Dvořáka, _muzea historických předmětů – připomínají ještě nedávnou formu života – Peruc, Máslovice, Třebenice, _Srbečský potok – Pozdeňský – Bakovský – z pohoří Džbán nad Krušovicemi, městem císařské alchymie._ Chráněná území – stráně Větrušice, Máslovice, _České Středohoří – Milešovka, sopečná činnost,_ Raná .- deltaplány, _Oblík – skřivánci, _Peruc – Oldřich a Božena, _rozhledny – Ještěd, Roudnice, Vrátenská hora, Petřín, _hydraulická plošina- umožnění výstupu méně zdatným, _lezecká stěna – umožnění výstupu více zdatným, _velvarsko, slánsko – slané jezero v hlubinách, _Čertovy hlavy – pískovec upravený sochařem Levým, _báje a mýty – forma předávání dávných informací, _kraslice – byly zavěšovány v posvátných hájích, _minojská sekera – symbol a zbraň, _depoty –úkryty, _vyhlídka – krásné okamžiky pro citlivé duše, _slunovrat – význam od prvních lidí, _kolové tance – všelidový celosvětový rituál, _významná poloha – místo odedávna uctívané, _čerti, nymfy, draci, polednice, fauni, bludičky – uctívání tajemných sil snadno zaměnitelných s přírodními zákony, _symbolika – zejména kruhu, vejce, falu,_otvírání studánek – znovuzrození, koběh, _relaxace a cvičení v přírodě – krása i neviditelné vlivy,_ohniví psi a temní bezhlaví jezdci – stejně jako hvězdy jsou nepostřehnutelní při celonočním umělém osvětlení, _dotyk tajemna – bylo možno pocítit v naprosté tmě a tichu o povodni 2002. _maggio – may – máj,květen, _pálení čarodejnic – pravěký svátek, _úředník – člověk sedící na úřadě a komplikující problém, který by nebyl, kdyby nebyl úřad, _změny mikroklimatu – podporují globální změny, _zelený strašák – člověk, který přeceňuje vlastní poznání přírodních jevů,_věda a technika ve službách pokroku – no coment, _cyklo, hypo stezka, auto trasa – oblíbená turistika, _dostupnost – blízkost leteckého, vlakového, autobusového i lodního spojení včetně dálnice z Prahy. _labyrint – cesty neznačené.Člověk je bludiště pro sebe samého.vr2007

 

 

 

 

inspirace pavouka medicínské karty

http://karty.atarot.cz/medicinske-karty

 

 

Pavouk

Pavouk

tkaní

Pavouku…
spřádající sítě potěšení,
upřeď mi svět naplněný mírem.
Neseš stvoření ve své síti,
čekající na rozvinutí!

Pavouk utkal síť, která přinesla lidem první obraz abecedy. Písmena byla částí úhlů jeho sítě.
Srnka se zeptala pavouka, co tká a proč to vždy připomíná nějaké symboly. Pavouk odpověděl: "Proč? Je čas, aby se děti Země naučily dělat záznamy o pokroku na své cestě po zemi."
Srnka odvětila: "Ale oni již mají obrázky, které v symbolech ukazují historii jejich zkušeností."
"Ano," odpověděl pavouk, "ale děti Země se stávají čím dál složitější a jejich budoucí generace toho budou potřebovat vědět více. Ti, co teprve přijdou, si nebudou pamatovat, jak číst petroglyfy." A tak pavouk utkal prvou prapůvodní abecedu, stejně tak jako předtím utkal sen světa, který se už projevil. Pavoučí sen o fyzickém světě se uskutečnil před miliony lety.

Pavoučí tělo má tvar podobající se osmičce, tvořené dvěma částmi připomínajícími dva laloky, spojené v pase, a osm nohou.  Pavouk je symbolem nekonečných možností tvoření. Jeho osm nohou přestavuje čtyři větry změny a čtyři směry medicinského kola neboli čtyři světové strany. Pavouk tká osudové sítě pro ty, kdo se do nich zachytí a stanou se mu potravou. Podobně je tomu s lidmi, kteří se nechají chytit do sítě iluze hmotného světa a nikdy nepohlédnou za hranice obzoru do jiných dimenzí.

Pavučina osudu také představuje kolo života, které neobsahuje žádné alternativy nebo řešení. Typicky lidské je nechat se chytit do polarity dobrého a špatného osudu, aniž bychom si uvědomili, že to můžeme kdykoli změnit. Nebudete-li dostatečně rozhodní ve změně svého údělu a života, můžete skončit pozřeni svými strachy a omezeními. Pavouk představuje ženskou energii tvořivé síly, která tká nádherné vzory života. Její síť má stovky složitých vzorců zachycujících ranní rosu.

Jestliže dnes pavouk vypadl ze své sítě a objevil se ve vašich kartách, chce vám možná říci: "Tvoř, tvoř, tvoř!" Najděte nová východiska ze své současné slepé uličky. Může vás také varovat před přílišným vložením se do situace, která se stále více zamotává. Pavouk vás také může žádat, abyste používali deník a zaznamenávali si do něj svůj pokrok a sledovali ho. Pokud to učiníte, nikdy nezapomenete, jak vytváříte novou nebo odlišnou etapu ve svém životě.

Pavouk vám také přináší poselství jiného druhu. Je možné, že jste příliš pohlceni tkaním pavoučích vláken svých životních plánů, takže přehlížíte příležitost na okraji vaší pavučiny? Pak chce pavouk upoutat vaši pozornost, abyste si všimli, že něco, co jste utkali, již přineslo své plody. Gratulujeme! Pavouk vás chytil právě včas, abyste nepropásli příležitost na okraji své pavučiny nebo reality.
Nejdůležitějším poselstvím pavouka je to, že jste nekonečnou bytostí, která bude i nadále tkát vzorce života a žití v čase.